PROPOZICE

ZeliFishing Boilies Cup 90 h

Datum akce: 17.-21.6.2020

Zaměření: Kaprařina

Kraj: Jihomoravský

Datum konání 17.-21.6.2020 

Místo konání - Soukromý revír Božice

Souřadnice GPS: 48.8258697N, 16.2657058E

Startovné - 9 000,- Kč za jeden 2-3 členný tým.

Maximální počet týmů 18.

Závod bude rozdělen na dva sektory a dvě kola.

  • Sektor 1: 1.-9. Místo
  • Sektor 2: 10.-18. Místo

Po skončení prvního kola se týmy s prvního sektoru přemístí do druhého na lovné místo, které si na začátku vylosovali a naopak.


Časový harmonogram

17.6. STŘEDA

  • Možný příjezd od 11:00
  • Losování 13:00 - 14:00
  • Začátek 1. kola 16:00

19.6. PÁTEK

  • Konec 1. kola 11:30
  • Přesun na nové místo 11:30 - 14:30
  • Začátek 2. kola 14:30

21.6. NEDĚLE

  • Konec závodu 10:00
  • Vyhlášení výsledků 12:00


Výhry:
1. MÍSTO 33 000 Kč + SPONZORSKÉ DARY + POHÁRY

2. MÍSTO 23 000 Kč + SPONZORSKÉ DARY + POHÁRY

3. MÍSTO 13 000 Kč + SPONZORSKÉ DARY + POHÁRY

Nejtěžší ryby 3 000 Kč + SPONZORSKÉ DARY + POHÁRY

("nejtěžší" ryba bude hodnocena jako váhově nejtěžší ze všech úlovků)


Pro přihlášení vyplňte formulář zde: https://www.zelifishingcup.cz/registrace-tymu nebo přihlášku zašlete e-mail adresu: boiliescup@zelifishing.cz nebo volejte na +420 739 923 359 

Po přihlášení a zaplacení zálohy 4 500 Kč, která musí být uhrazena do měsíce od přihlášení bude tým zapsán na startovní listinu. Celého startovné 9 000 Kč však musí být zaplaceno nejpozději do 9.1.2020. V případě nezaplacení je přihláška neplatná. Pokud team odstoupí od závodu po 9.2.2020 nebude startovné vráceno.

Uhrazení startovného na účet: 1568015023/3030

Variabilní symbol Vám bude zaslán po rezervaci e mailem. Do kolonky zpráva pro příjemce uveďte celé jméno přihlašující osoby nebo název teamu.


Družstva: dvou až tří členná. Při lovu se mohou aktivně účastnit všichni členové týmu. Chytat se bude na 4 pruty.
Losovat se bude podle pořadí přihlášených závodních týmů. Zástupce vylosuje nejdříve pořadí k losování a poté při druhém losování své lovné místo pro 1. kolo a poté proběhne stejné losování pro 2. kolo.

Pokud se některý tým nebude moci dostavit ve stanoveném čase, tak pořadatel po dohodě vylosuje za něj.

Týmy si mezi sebou nesmí měnit vylosovaná místa.
Přerušení závodu je možné v případě živelné pohromy, ohrožení rybí obsádky či životů závodníků.

Pravidla závodů: Při krmení a nahazování, nesmí závodník opustit lovné místo. Pokud ryba vjede na sousední stanoviště a dotkne se montáže sousedního družstva, může toto podat protest, ale nemusí. V případě protestu se nebude ryba počítat. Vnadit se smí raketou, pomocí kobry, praku, vnadících lopatek a košíků, vše z lovného místa v průběhu celých závodů. Při vnadění i nahazování platí zákaz vstupu do vody. Pouze při podebírání ryby může závodník vstoupit do vody, ale jen na svém lovném místě a pouze do výšky pasu. V případě potřeby může vstoupit i do sousedního sektoru, ale se souhlasem sousedního týmu. Během závodu smí do závodního sektoru vstoupit pouze rozhodčí a fotograf. Ostatní jen se souhlasem závodníků. Každé družstvo musí mít v základní výbavě podložku (vaničkového typu) min 50x110 cm na vyproštění ryby, podběrák min. 100 cm rameno a 3x ekosak. Rozhodčí má právo kdykoliv zkontrolovat použitou nástrahu, návnadu a montáž, tým je povinen umožnit na žádost rozhodčího kontrolu připraveného krmení např. v autě, bivaku a podobně.

Pokud dojde z nějakého důvodu ke zdržení, bude start odložen. Čas konce závodu se o toto zdržení prodlužuje.

Porušení pravidel: při prvním porušení pravidel soutěže bude přistižený tým varován a budou mu udělena pomyslná žlutá karta, při druhém porušení pravidel bude tým diskvalifikován. Při opravdu hrubém porušení může být tým rovnou diskvalifikován bez předchozího varování.
Hrubé porušení pravidel je:
- nerespektování vypsaných pravidel soutěže
- nerespektování pokynů rozhodčího
- nedodržení etiky sportovního rybolovu

Povolené nástrahy: boilies a pelety

Povolené návnady: boilies a pelety.

Nástraha musí být umístěna metodou tzv. na vlas. Povoleny jsou veškeré dipy, obalovací těsta apod.

Povolené montáže: každý tým chytá na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrotu. Povolen lov pouze na položenou (na těžko). Nesmí se používat drátěná, feederová ani jiná krmítka. Sestava musí být uzpůsobena tak, aby se v případě přetržení kmenového vlasce ryba bezpečně zbavila zátěže. Zákaz používání pletené šňůry na poslední metr montáže. Desinfekce na ošetření ryb povinná. 

Na každém prutu bude použito zadní olovo tzv. BACKLEAD.

Hodnocení úlovků: Závod je na 4 bodované ryby a bodovanou rybou je kapr a amur od 5 Kg včetně. Počítá se pouze ryba chycená za tlamu, ne podseknutá. V případě, že dvě nebo více družstev bude mít na konci závodu stejnou váhu ulovených ryb, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. V případě stejné váhy největší ulovené ryby rozhoduje čas ulovení.

Přechovávání a vážení úlovku: ryby, které nebudou ihned po ulovení zváženy, musí být uloženy do eko saku. Vždy pouze jedna ryba v jednom saku. Po vážení ryba musí být neprodleně vrácena do vody.

Protest: tým má právo vznést protest proti činům jiného týmů v případě složení kauce 1000 Kč. Ta bude v případě uznání protestu vrácena, v opačném případě propadá částka pořadateli. Protest řeší zástupce pořadatele s týmem, který protest vznesl, dále s týmem, na který byl protest podán.Rybu váží rozhodčí spolu s minimálně jedním členem družstva a její váhu neprodleně zapíše do úlovkového listu. Ostatní týmy mají právo kontrolovat vážení ryb jiných týmů.Při nízkém počtu závodníků má pořadatel právo zrušit závod.
Co není výslovně povoleno, je zakázáno.Závodníci startují na vlastní nebezpečí, zodpovídají za své vybavení a jednání!Každý se účastní na vlastní nebezpečí a zaplacením startovného stvrzuje svůj souhlas s pravidly závodu.

Na závod bude vytvořen jídelníček. Jídlo si každý závodník musí objednat předem. Podrobnosti a jídelníček budou upřesněny. 

Pořadatel si vyhrazuje právo měnit před uskutečněním závodů i v průběhu pravidla.

Do přihlašovacího mailu prosím uvést tel. číslo!

ZeliFishing Boilies Cup © 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!